Seyrek Saçlar Ekilir mi?

Seyrek saçlarda ekim yapılması ve daha gür bir yapıya kavuşturulması mümkündür. İnsanlar, saçlarını çeşitli nedenlerle ya tamamen ya da kısmen kaybedebilir. Kısmen yaşanan kayıplarda mevcut saç, belirli bölümlerde yeterli kapatıcılığı sağlayamaz. Seyrek saçlarda ekim yapılması sayesinde seyreklikler büyük oranda kapatılır.

Saça ekim yapılması için tamamen dökülmeye gerek yoktur. Kök yapısında herhangi bir zarar ortaya çıkmadan ekim işlemi yapılabilir. Hatta bazı durumlarda tıraşa bile gerek kalmaz. Seyrek saçlar özellikle kadınlarda sık yaşanan bir problemdir.

Tepe kısmında ve yanlarda meydana gelen dökülmeler, kadınları tepelik ve peruk gibi ürünleri kullanmaya iter. Ancak bunlar hiçbir zaman kişinin kendi saçı gibi olmaz. Bu nedenle güvenli bir cerrahi müdahale ile kadınlara da saç ekimi yapılabilir.

Saç ekimi için DHL, FUE gibi farklı yöntemler kullanılabilir. Nadir de olsa FUT adı verilen ve kesi alınmasıyla yapılan yöntem de kullanılır. Hangi yöntemin tercih edileceğine profesyonel bir hekim tarafından karar verilmelidir.

Seyrek Saç Nasıl Çoğaltılır?

Seyrek saçı çoğaltmak için birçok farklı yöntem vardır. Ancak bu yöntemler her zaman başarılı olamayabilir. Yöntemler arasında PRP, kök hücre, saç simülasyonu gibi farklı seçenekler vardır.

PRP ve kök hücre yönteminde kişinin kendi dokuları saç köküne enjekte edilir. Saç simülasyonunda ise kalıcı dövme ise saç görüntüsü oluşturulur. Kozmetik ürünlerin kullanımıyla da saçların çoğaltılması hedeflenir.

Çeşitli şampuanlar, serumlar ve topik adı verilen malzemeler kullanılabilir. Tüm bu yöntemler kalıcı çözüm elde etmek için yeterli olmayabilir. Kendinize ait doğal saçlara sahip olmak için saç ekimi yaptırmalısınız.

Saç Ekimi için DHL adı verilen yöntemi kullanabilirsiniz. Bu yöntemde greftler, choi adı verilen bir kalem ile toplanır. Bu kalem aynı anda çok sayıda grefti toplayarak işlemin kısa sürede tamamlanmasını sağlar. DHL’nin yanı sıra FUE de tercih edilebilir. FUE’de manuel ya da motorlu gereçlerle greft toplama işlemi yapılabilir.

Seyrek Saça Saç Ekimi Yapılır mı?

Seyrek saça saç ekimi yapılmasının önünde herhangi bir engel yoktur. Normal bir ekim işleminde olduğu gibi greftler toplanır ve seyrek bölgeye nakledilir. Bu işlem oldukça meşakkatlidir. Öte yandan ciddi bir uzmanlık gerektirir.

10 saati bulabilen saç ekimi işlemleri sırasında ara ara hekimin mola vermesi gerekir. Mola sırasında hasta dinlenebilir ve bir şeyler yiyebilir. Seyrek saçlarda tamamen kellikte olduğu kadar greft kullanılmaz. Seyreklik fazla değilse az sayıda greftle de işlem tamamlanabilir. Ancak dolgun ve gür bir görüntü için greft sıklığını artırmakta fayda vardır.

Seyreklik belirli bir bölgede ya da başın tamamında olabilir. İdeal görüntüye ulaşmak için tüm seyreklikler kapatılmalıdır. Seyrek saçlarda ekim yapılması kişilerin özgüvenini artırır aynı zamanda kendilerini daha güzel ya da yakışıklı hissetmelerini sağlar.

Ekim işlemi birkaç seansa da bölünebilir. Farklı bir şehirde ya da ülkede ekim yaptıracaksanız seans sayısı konusunda önceden bilgi almalısınız. Bu sayede kalacağınız yeri önceden ayarlayabilirsiniz.

Seyrek Saç Sıklaştırma Nasıl Yapılır?

Seyrek saç sıklaştırma için farklı kozmetik ürünler ya da doğal yağlar kullanılabilir. Ancak bu şekilde istediğiniz sonuca ulaşmanız zor olur. Kalıcı bir sonuç elde etmek için saç ekimi yaptırılmalıdır. Saç ekimi sürecinde size düşen çok fazla iş yoktur.

Sadece doktorun verdiği tavsiyelere uygulamalısınız. Eğer reçete edilen bir ilaç varsa onu da kullanmalısınız. Önemli detaylardan biri de bandajın kullanım süresidir. Hekimin önerdiği süre boyunca bandajı çıkarmamalısınız.

Bandaj çıkarıldıktan sonra donör bölgesinde kaşıntı ve yanma gibi belirtiler ortaya çıkabilir. Aynı zamanda hafif şişlik de birkaç gün devam edebilir. Şişliği engellemek için bandaj düzenli kullanılmalıdır. Bandajın, donör bölgeden sızan sebum salgılarının emilmesi noktasında da faydası vardır.

Seyrek saçlarınız varsa daha da seyrelmemesi için kimyasal ürünlerden ve işlemlerden uzak durmalısınız. Boya, perma gibi işlemler saçınızın daha da seyrelmesine yol açabilir. Bu nedenle bir an önce ekim işlemini gerçekleştirerek kaliteli saçlara bir an önce ulaşabilirsiniz.

Saç Ekimi Seyrek Olursa Ne Yapmak Gerekir?

Saç ekimi seyrek olursa istediğiniz görünüme kavuşmanız güçleşir. Bu nedenle hekiminizin önerisine uygun sıklıkta ekim yaptırmalısınız. İyi bir ekim işlemi için en az 4000 greft eklemesi yapılmalıdır.

Saç ekimi sırasında hekim son derece titiz bir şekilde çalışır. Bu sayede greft sorunsuz bir şekilde tutunur. Bazen ekilen saçın tutmaması gibi durumlar söz konusu olabilir. Bunu engellemek için her zaman alanında deneyimli hekimlere tedavi olmalısınız.

Seyrek Saça Ekim Yapılırsa Kökler Zarara Uğrar mı?

Seyrek saça ekim yapılması halinde kökün zarar görmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Ekimin nereye yapılacağı önceden belirlenir. Alanında deneyimli bir hekim tarafından yapılan işlemler sırasında köklerde herhangi bir zarar ortaya çıkmaz. Bu nedenle gönül rahatlığıyla saç ekimi yaptırabilirsiniz. Doktorun uygun görmesi halinde saçlarınızı kazıtmanıza da gerek kalmaz.

İnce Telli Saçlara Saç Ekimi Yapılır mı?

İnce telli saçlara saç ekimi yapılabilir. İnce telli saçlar kafa derisinin dışarıdan görünmesine ve seyrek bir görüntü oluşmasına neden olur. Bu nedenle saç ekimi yapılarak daha gür bir görüntü elde edilebilir. Greft sayısı fazla belirlendiği takdirde seyrek görüntü daha kolay şekilde giderilir.

Seyrek Saça Ekim Yapmak Riskli midir?

Seyrek saça ekim yapmak noktasında herhangi bir riskten bahsetmek mümkün değildir. Uzman hekimler seyrek saça greftleri alarak dikkatlice yerleştirir. Bu işlem sırasında kökler zarara uğramaz. Ancak işlem uzun sürebilir ya da birkaç seansa bölünebilir. Seyrek saçlarda ekim yapılması ile istediğiniz görünüme kısa sürede sahip olabilir; kalıcı saçlarınızla kendinizi mutlu hissedebilirsiniz.